Güncel

12 EYLÜL DARBESİ EŞİTTİR AKP!

Bursa: 33.yıl önce emperyalistlerin ekonomik kararlarını hayata geçirmek için, gerçekleştirilen askeri darbenin yıl döneminde, alanlarda gerçekleştirilen protesto eylemlerinde “12 Eylül Faşizmi AKP İktidarı ile Sürüyor” şiarı haykırıldı.

Bursa Savaş Karşıtı Platformu tarafında çağırılan kitle 12 Eylül günü saat 18.00’da Set başında toplandı. Burada en önde büyük boy Erdal Eren resmi, “12 Eylül Faşizmi AKP ile Sürüyor” pankartı acildi. Yüzlerce kitle yolun bir tarafını trafiğe kapatılarak “Faşizme karşı omuz omuza”, Her yer Taksim her yer Direniş”, “Darbenin çocuğu AKP halka hesap verecek!”, “Gerici Faşist halk düşmanı AKP!”, “Katil ABD Ortadoğu’dan def ol” vb. sloganları atıldı. Alkışlarla, Gezi direniş şehitlerin isimlerinde haykırıldığı eylem Kent Müzesine yürünerek devam etti.

Bursa Savaş Karşıtı Platformu adına BES Bursa Şube Başkanı Sürmeli Selçuk SÖĞÜT açıklama yaptı. Açıklamada, “12 Eylül Askeri darbenin yasattığı vahşeti, bu günde AKP iktidarı tarafında emekçi halkımıza yasatılmaktadır” diye ifade etti. Eyleme Partizan ve BDSP’de destek verdi.     

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu