GüncelManşet

5 YDG’li gözaltına alındı

İstanbul: 1 Mayıs Mahallesi’nde gerçekleştirilen anma yürüyüşünde gözaltına alınan ve ardından tutuklanan Taylan Turunç ve 21 Şubat günü Beylikdüzü’nde gözaltına alınan ve ardından tutuklanan Ömer Uca için Taksim Galatasaray Lisesi önünde basın açıklaması gerçekleştirmek isteyen YDG’liler gözaltına alındı.

“Taylan Turunç ve Ömer Uca serbest bırakılsın” Yeni Demokrat Gençlik imzalı pankartının açıldığı eylemde tutsak düşen YDG’lilerin resimleri taşındı.

Açıklama öncesi polisin GBT tacizine uğrayan YDG’liler’den Özgür Ray, asker kaçağı olduğu iddia edilerek gözaltına alınmak istendi. Öyle bir şeyin olmadığı YDG’liler tarafından ifade edildikten sonra Ray, basın açıklamasını okumak için pankartın kenarına geçti.

Polisin Cizre tahammülsüzlüğü

Ray, “T.C. devletinin ülkenin dört bir yanında sürdürdüğü siyasi soykırımlar ve katliamlar, her gün yeni bir isimle karşımıza çıkıyor” dedikten sonra “Cizre’de bodrumlarda insanları diri diri yakan devlet” dediği gibi polis açıklamanın devam etmesini engellemek için müdahale etti.

 

IMG 8212Saldırıda 5 YDG’li gözaltına alındı. Gözaltına alınan 5 kişinin isimleri şu şekilde; Fatih Hatayoğlu, Özgür Ray, Soner Dobriç, Fırat Öztürk, Sezai İrin.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu