Güncel

DİSK: “OHAL hiçbir sorunu çözmez”

İstanbul: Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) darbe girişimi ve OHAL kararıyla ilgili basın açıklaması düzenledi. DİSK Genel Başkanı Kani Beko, “15 Temmuz askeri darbe girişimini bir kez daha lanetliyoruz. Üzüntümüz büyük, darbelere karşı tutumumuz tereddütsüzdür. Yüzlerce yurttaşımızın ölümüne binlercesinin yaralanmasına yol açan bu kalkışma demokrasiye ve özgürlüklere kast etmiştir” dedi.

“OHAL darbecilerin amacına hizmet eder”

Demokrasiyi tamamen askıya almayı hedefleyen darbe girişiminin ardından OHAL ilan edilmesinin sorunu çözmeyeceğini ifade eden Beko şöyle konuştu; “Türkiye’nin içinden geçtiği bu zorlu ve kritik dönemde sebebi ne olursa olsun kimse kendisini halkın iradesinin yerine koymamalıdır. Darbecilerin bombaladığı TBMM’ni Olağanüstü Hal uygulamalarıyla devre dışı bırakmak demokrasinin evrensel değerlerinin reddi olduğu gibi darbecilerin amacına hizmet eder.

Mitinge çağrı

24 Temmuz Pazar günü saat 18.00 da Taksim’de yapılacak mitinge çağrı yapan Beko “ Konfederasyonumuz DİSK düzenlenecek olan mitinge, emek-barış-demokrasi ve laiklik talepleriyle katılacağını duyurarak tüm işçileri, emekçileri yan yana omuz omuza olmaya çağırmaktadır” dedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu