Güncel

GÜNCELLENDİ | Özgürlükçü Demokrasi ve basımını yapan matbaaya jet hızıyla kayyum!

Özgürlükçü Demokrasi gazetesinin merkez binası ve basımının yapıldığı matbaa polis tarafından basıldı. Polis aramasından sonra TMSF görevlisinin kaldığı gazete binasında avukatlara, hem gazeteye hem de matbaaya kayyım atandığı bildirildi.

H. Merkezi: Özgürlükçü Demokrasi gazetesinin İstanbul Beyoğlu ilçesinde bulunan merkez binası ve gazetenin basımının yapıldığı matbaa gece yarısı polis tarafından basıldı. Özel harekât polisleri tarafından gece saat 00.30 sıralarında yapılan baskınlarda binalar arandı. Saat 03.00’a kadar devam eden aramalardan sonra gazete merkez binasına sabah saatlerinde giden avukatlar karşılarında Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’ndan (TMSF) gelen görevliyi görüyor. 

 

Gazete ve matbaaya kayyım atandı 

TMSF görevlisi avukatlara, Engin Basın Yayın San. Tic. Ltd. Şti. bünyesinde çıkan Özgürlükçü Demokrasi gazetesine ve gazetenin basımının yapıldığı Gün Matbaacılık Reklam Film Basın Yayın Tanıtım San. Tic. Şti’ye kayyım atandığını bildirdi. TMSF görevlisi, kayyım atamasına ilişkin olarak herhangi bir bilgi veremeyeceklerini ve TMSF’den bilgi alınabileceğini kaydetti. 

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’ndan (TMSF) yetkili bir kişi kayyım olarak gazete ve matbaaya gönderildiği öğrenildi. 

Öte yandan hem gazetenin hem de matbaanın bazı çalışanlarının gözaltına alındığı öğrenildi. Ancak gözaltına alınanların kimler olduğu ve kaç kişi oldukları henüz öğrenilemedi. (JinNews)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu