GüncelManşet

HDP’li kadın vekillerden Figen Yüksekdağ’ın duruşmasına çağrı

H. Merkezi: HDP Parlamento Kadın Grubu, Figen Yüksekdağ’ın duruşmasına bugün yaptığı basın toplantısıyla katılım çağrısında bulundu.

Milletvekilliği ve eş genel başkanlığı düşürülen Figen Yüksekdağ’ın 4 Temmuz Salı günü Ankara’da görülecek duruşması öncesi HDP Parlamento Kadın Grubu Meclis’te basın açıklaması yaptı.

Figen Yüksekdağ fiziken de ilk kez mahkemede bulunacak

Kadın milletvekilleri adına söz alan HDP Grup Başkanvekili ve Parlamento Kadın Grubu

Sözcüsü Filiz Kerestecioğlu, “Türkiye’nin tüm renkleriyle adliyede olacağız” dedi.

Herkesi tüm kadın örgütleriyle dayanışmaya davet eden Kerestecioğlu, “Eş Genel Başkanımız Figen Yüksekdağ’ın tutuklu yargılandığı davanın ilk duruşması 4 Temmuz’da yani yarın, Ankara’da görülecek. Sayın Yüksekdağ, 242 günlük tutukluluğun ardından ilk kez fiziken de mahkemede bulunacak! Yüzlerce avukat, partililerimiz, kadınlar, uluslararası heyetler bu duruşma için yarın Figen Yüksekdağ’ın yanında olacaklar” dedi.

Filiz Kerestecioğlu, açıklamasını, “Yarın, Türkiye’nin tüm renkleriyle Adliye’de olacağız. Eş Genel Başkanımız Figen Yüksekdağ hakkında yürütülen bu siyasi linç kampanyasına karşı, adalet isteyen herkesi ve tüm kadın örgütlerini 4 Temmuz’da Ankara’da görülecek olan duruşmaya, Yüksekdağ ile dayanışmaya çağırıyoruz” dedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu