Dünya

Londra Özgür Gelecek okurları “Özgür Gelecek halkın sesidir! Susmayacak!”

H. Merkezi: Londra Özgür Gelecek ve Partizan okurları gazetemiz ve muhabirlerine dönük saldırılara ilişkin yazdılar. “Devrimcilere yönelik şiddeti kendilerine rehber edinenler farkında olmadan kendilerini burjuvazinin kuyruğunda bulurlar” diyen okurlarımızın açıklaması şu şekilde:

 

Özgür Gelecek halkın sesidir! Susmayacak!

Bizler Londra Özgür Gelecek okurları olarak, Özgür Gelecek gazetesine ve çalışanlarına yönelik ve devrimci değerleri yok sayan saldırıları kınıyor ve bu saldırılara derhal son verilmesini istiyoruz. Halka, devrimcilere ve sosyalist basın emekçilerine karşı sistematikleşerek yönelen ve burjuva ideolojisinden beslenen bu anlayışa tavır alıyoruz.

Bizler bir kez daha yineliyoruz; halk arasındaki çelişkileri ele alış tarzınız sınıf niteliğinizi belirler. Halk arasındaki çelişkileri çözüm yöntemimiz ve yaklaşımımız bizlerin hangi ideolojik zeminde durduğumuzun da göstergesidir. Halk arasındaki çelişkileri çözüm noktasında burjuvazinin tavrı şiddet araçlarıyken proletaryanınki ideolojik dönüştürme yöntemidir. Burjuvazi böl parçala yönet taktiğini zor araçlarıyla devreye koyarken proletarya tam da bunun karşıtı bir yöntemle birlik-eleştiri-birlik yöntemiyle halk arasındaki çelişkileri çözer ve daha ileri birlikler yakalar. Ve böylece her sınıf kendi niteliğine uygun araç ve yöntemlerle sınıflar mücadelesinde konumlanır. Devrimcilere yönelik şiddeti kendilerine rehber edinenler farkında olmadan kendilerini burjuvazinin kuyruğunda bulurlar.

Son söz olarak devrim ve sosyalizm mücadelesinde halkın sesi ve soluğu olan Özgür Gelecek çalışanlarına yönelen psikolojik, fiziksel, engelleme, işgal gibi her türlü şiddete hayır diyor ve bu pratikleri kınıyoruz.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu