GüncelKadın

Mersin’de polis ve bekçilere yönelik eylemi KBDH üstlendi

Mersin'de 24 Kasım günü, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele günü dolayısı ile bir eylem gerçekleştirildi.

Saat 22:00’da Mersin Akdeniz Hal Mahallesi 6055 sokakta polis ve bekçilere yönelik EYP ile düzenlenen eylem KBDH Amara Ronahi İntikam Milisleri tarafından sahiplenildi.

http://www.hbdh-online.org‘ta yer alan açıklamada, şiddetli patlama sonrası çok sayıda ambulansın giriş yaparak yaralı taşıdığı, ölü ya da yaralı sayısının netleştirilemediği ifade edildi.

Açıklamada, eylemin patriyarkal kapitalizmin üreticisi faşist iktidarın ve onun tacizci-tecavüzcü polis gücünün, kadına yönelik işlediği suçlar kapsamında cezalandırılması eylemi olduğu dile getirilerek şunlar kaydedildi:

“Erkek egemen devlet ve patriyarkal kapitalizmin kendisine biat etmeyen kadınlara karşı erkek dayanışmasını, kadınlara karşı tecavüz kardeşliğini, katliam kardeşliğini örgütlediğini somut olarak her gün yaşıyoruz. Erkek egemenliğin en güçlü temsilcisi olarak AKP-MHP faşizminin kadın düşmanı politikalarına ve saldırılarına karşı, faşizme karşı kadınların birleşik mücadelesini yükselteceğiz…eylemimiz 3 Ekim 2020 günü Amed’de işgalci faşist güçlere karşı direnişte ölümsüzleşen kadın komutanlarımızdan Amara Ronahi ve Eylem Maço anısına düzenlenmiştir.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu