Kadın

Özgecan Aslan’ın davası 3. duruşması 3 Aralık’ta

H.Merkezi: 11 Şubat 2015 tarihinde Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’a önce tecavüz edip sonra yakarak katleden katillerin 3. Duruşması 3 Aralık Perşembe günü Tarsus Adliyesi’nde görülecek.

Tarsus Kadın Platformu davaya çağrı yaparak “Özgecan Aslan davası, davanın başından bu yana özel ve kamusal alanda şiddetin her türlüsüne maruz kalan, tacize-tecavüze uğrayan, katledilen tüm kadınların davasına dönüşmüştür. Kadınların yıllardır erkek şiddetine duyduğu öfke, Özgecan’ın katledilmesiyle kadın isyanı olmuştur. Özgecan Aslan ismi katledilen tüm kadınların nezdinde sembol bir isim haline gelmiştir. O günden bugüne her geçen gün artan erkek şiddeti, gericilik ve kadına yönelik suçların aklandığı bir ortamda öfkemiz de büyümektedir. Tüm bunların yanında, artan erkek-devlet şiddeti de kadın bedenini hedef almaktadır. Savaş ortamındaki acıdan en çok kadınlar ve çocuklar etkilenirken, erkek-devlet şiddeti ile katledilen kadınların sayısı artmaktadır” dedi.

Açıklamanın devamında “Artık bir kişi bile eksilmeye sabrımız kalmamıştır. Tüm kadınlara ve kadın avukatlara çağrımızdır. Şiddete, tacize-tecavüze, kadın katliamına dur demek için, katledilen tüm kadınlar nezdinde simgeleşen Özgecan Aslan davasına sahip çıkalım. Mücadeleyi büyütelim. Yaşasın kadın dayanışması” denildi.

Tarsus’ta 11 Şubat 2015 günü vahşice katledilen Özgecan Aslan davasının 3. duruşması, 3 Aralık Perşembe günü saat 09.00’da Tarsus Adliyesi’nde görülecektir.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu