Emek

Polkar işçileri tazminatları için eylem düzenledi

H. Merkezi: Polkar polyester fabrikasında işten çıkarılan işçiler, ödenmeyen tazminatları için eylem yaptı.

İzmir’in Menemen ilçesindeki Ulukent Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulu Polkar polyester fabrikasında ağustos ayında üretimi durdurduğu gerekçesiyle işten çıkarılan işçilere maaşları, fazla mesai ücretleri ve kıdem tazminatları ödenmedi.

 

İşçiler haklarını alana kadar mücadeleye devam edecek

İşçiler, 15 Eylül günü bir kez daha fabrika önünde bir araya gelerek, ödenmeyen maaş, fazla mesai ücreti ve kıdem tazminatı için eylem düzenledi. İşçilerin aileleri ile birlikte katıldığı eylemde işçiler, haklarını alana kadar mücadeleye devam edeceklerini söyledi.

 

“Tazminatlarımız ödenmeden bu mücadeleden vazgeçmeyeceğiz”

 “Bugün yarın dediler alın terimizi yediler”, “Sadaka değil hakkımızı istiyoruz” ve “Çocuklarımızın geleceğini istiyoruz” dövizlerinin açıldığı eylemde, basın açıklamasını

İbrahim Murat okuyarak, fabrikanın kısa süre içinde birkaç kez el değiştirdiğini söyledi.  Eski-yeni patronların, sorumluluğunu birbirlerinin üzerlerine atarak işçilerden kurtulmak istediklerini belirten Murat, “Ama biz çocuklarımızın ve geleceğimizin garantisi olan tazminatlarımız ödenmeden bu mücadeleden vazgeçmeyeceğiz” dedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu