Güncel

Qelqeli’de kayyum, belediye emekçilerini işten attı

H. Merkezi: Qelqeli Belediyesine kayyum olarak atanan Kaymakam Serdar Karal, iş bırakma eylemi yaparak kendisini protesto eden 6 emekçinin işine son verdi.

Kayyumun atandığı Wan’ın Qelqeli (Özalp) Belediyesine kayyım olarak atanan Kaymakam Serdar Karal, işçi kıyımına başladı.

Kayyuma tepki olarak 2 günlük toplu iş bırakma eylemi yapan belediye işçilerinden İbrahim Alparslan, Erhan Eryaşar, Zubeyit Tugay ile kapatılan Alan Kurdi Kreşinde eğitmen olan Mizgin Deniz, Fevzi Kaya ve Abdullah Umar‘dan işe gelmedikleri için, Karal tarafından savunma istendi.

Belediye emekçileri yaptıkları yazılı savunmalarında kayyumun doğru bir uygulama olmadığını savunarak tepkilerini ortaya koymak amacıyla söz konusu günlerde işe gelmediklerini belirttiler.

Yaptıkları yazılı savunmanın ardından kayyum Karal’ın kendilerine “Ben sizi yakmasam beni yakarlar bu sefer” dediğini aktaran emekçiler, yapılması gerekeni yaptıklarını söyledi.

Karal, daha önce de özel hareket timlerinden oluşan koruma ordusuyla iki kez Wan Büyükşehir Belediyesi’nde düzenlenen meclis toplantı salonuna girmesiyle gündeme gelmişti.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu