Güncel

“Tek adam diktatörlüğüne karşı muhalif kesimler birleşmeli”

İzmir: HDP İzmir İl Örgütü, DBP’li belediyelere atanan kayyumlara dikkat çekmek amacıyla kentteki CHP’li belediyelere gerçekleştirdikleri ziyaretlere ilişkin basın toplantısı düzenledi.
Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir İl Örgütü, T. Kürdistanı’ndaki DBP’li belediyelere atanan kayyumlara dikkat çekmek için İzmir’deki CHP’li belediyelere gerçekleştirdikleri ziyaretlerin ardından bir basın toplantısı düzenledi.
HDP İzmir İl binasında gerçekleşen toplantıya HDP İzmir Milletvekili Müslüm Doğan ve HDP İzmir İl Eş Başkanları ve yöneticileri katıldı.
Ziyaretlerin olumlu geçtiğini aktaran HDP İzmir İl Eş Başkanı Mahfuz Güleryüz, Konak Belediye Başkanı Sema Pektaş, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile görüştüklerini belirtti. Kayyumların demokrasiye bir darbe olduğunu vurgulayan Güleryüz, görüştükleri belediye başkanlarının temel insan hakları ve kayyum atamaları konusundaki tutumlarından memnun olduklarını söyledi.
Ardından konuşan HDP İzmir Milletvekili Müslüm Doğan ise, AKP’nin dayattığı tek adam rejimine karşı muhalif tüm kesimlerin birleşmesi gerektiğine işaret etti. Sadece kendilerinin değil toplumun tüm kesimlerinin kayyuma karşı olduğuna dikkat çeken Doğan, demokrasinin önünü açılarak barışın da önünün açılacağını, bunun içinde hep beraber anti demokratik politikalara karşı direnmek ve mücadele etmek gerektiğini sözlerine ekledi.
Müslüm Doğan’ın konuşmasının ardından basın toplantısı sonlandırıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu