Güncel

Reqqa’yı Özgürleştirme Hamlesi’nin 8 günlük bilançosu açıklandı

H. Merkezi: Fırat’ın Gazabı Eylem Odası Komutanlığı, Reqqa’yı Özgürleştirme Hamlesi’nin 8 günlük bilançosunu açıkladı.

Fırat’ın Gazabı Eylem Odası Komutanlığı, hamlenin 8 günü içerisinde Reqqa ve Dêrazor’da toplam bin 664 km2’lik alanın özgürleştirildiğini belirtti. Eylem Odası Komutanlığı ayrıca birçok köyün özgürleştirildiği ve 49 çetenin de öldürüldüğünü duyurdu.

Komutanlık, 16 Şubat’tan 23 Şubat’a kadar devam eden çatışmaların ve ilerlemelerin aralıksız sürdüğünü ve çatışmalar sonucunda birçok yerin DAİŞ’ten alınarak özgürleştirildiğini duyurdu. 8 gün içerisinde birçok başarı elde edildiğini belirten komutanlık, Reqqa ve Dêrazor eyaletlerinde bin 664 km2’lik alanın DAİŞ’ten temizlendiğini bildirdi.

 

“37 köy ve 102 mezra özgürleştirildi”

Özgürleştirilen bin 664 km2’lik alanla beraber alanın içerisinde bulunan 37 köy ve 102 mezranın da özgürleştirildiğinin duyurulan açıklamanın devamında, “8 günde 49 çete öldürüldü. Bu çetelerin cenazesi savaşçılarımızın eline geçti, 3 çete ise sağ olarak yakalandı. Ayrıca bir adet doçka monteli araç, 4 bomba yüklü araç, 2 askeri araç ve çetelere ait mayın imalathanesi imha edildi, çok sayıda cephane de ele geçirildi” denildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu