Kadın

Siyasi tutsaklar 2 günlük açlık grevinde

H.Merkezi: Sincan Kadın Hapishanesinde bulunan tutsaklar; Rojava ve Suriye’de yaşanan katliamı protesto etmek amaçlı iki günlük açlık grevi başlattıklarını duyurdular. Sincan Kadın Kapalı Hapishanesinden yollanan açıklamayı olduğu gibi yayımlıyoruz.

Suriye Rojava’da El-Nursa çeteleri tarafından Kürt kadın ve çocukları tacizlere tecavüzlere uğruyor.

İnsanlıktan çıkmış bu çeteler din bezirgânlarını verdikleri fetvalarla çocukları ve kadınları savaş ganimeti olarak görüyor ve kadınlara çocuklara her türlü saldırıları yapıyor. Bu çetelerin Suriye coğrafyasında barınmalarını sağlayan en büyük güçlerden birisi, TC devleti AKP hükümetidir. Bu çeteler Türkiye’den gönderilen her türlü silah teçhizat ve malzeme ile ayakta tutuluyor. Çete üyeleri bu ülkede ki kamplarda eğitiliyor himaye ediliyor. Ve El Nusra’nın Rojava’da yaptığı her türlü kanlı kirli eylem ve zorbalık AKP’ce hoş görülüyor üstü kapatılıyor.

Benzer yöntemler kirli savaşın Türkiye cephesinde de yıllardır sürdürülüyor. Kadın ve çocuk bedenlerin savaş alanı haline getiriliyor. Hapishanelerde ki çocuk tutsaklar işkence ve şiddetin en zorlusuna maruz tutuluyor. Onursuz aramalar, kamerayla görüntülemeler, tacizler ve tecavüzlerle devrimci iradeler teslim alınmak isteniyor. Sincan Çocuk Hapishanesi’nden bir kere daha bu haberler geldi. Gezi direnişi tutuklularına da gözaltında hapishanelerde en çok cinsel taciz saldırılar ve çıplak aramalar yapılıyor. Şakran Kadın Hapishanesi’nde ki Elif Kaya bu dönmede devletin, devrimci direnişçi kadınlara saldırısının sembol isimlerinden birisi haline geldi ve devrimci kadınların cinsel saldırılarla da teslim alınmayacağını haykırıyor.

Rojava’da, Türkiye hapishanesinde veya Dünya’nın bir başka yerinde kirli savaşların bir parçası olarak kadın ve çocuk bedenlerine yapılan tüm saldırıları nefretle kınıyoruz bunların uygulayıcıları himaye edicileri olan emperyalist katilleri, taşeron uşağı olan devlet ve çeteleri, TC Devletinin AKP hükümetini protesto ediyoruz.

Bu nedenle 18-19 Eylül tarihlerinde Sincan Kadın Kapalı Hapishanesi siyasi tutsaklarının gerçekleştirdiği 2 günlük açlık grevine bizlerde TKP/ML Kadın tutsakları olarak biz de katılıyoruz.

                                                                  

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu