Güncel

Strasbourg’da Kaypakkaya anması

 Partizan ve Sınıf Teorisi tarafından Avrupa’nın bir çok kentinde düzenlenen, “48. Ölüm Yıldönümünde Komünist Önder İbrahim KAYPAKKAYA’yı Anma” etkinliklerinin sonuncusu Fransa’nın Strasbourg şehirinde düzenlendi.

30 Mayıs günü yapılan etkinlikte  komünist önder İbrahim Kaypakkaya’nın anılmasının önemine  vurgu yapılarak, Partizan ve Sınıf Teorisi tarafından hazırlanan ortak metin okundu.

Okunan metinde “Bu Çelik Aldığı Suyu Unutmayacak!  Kaypakkaya Yolumuzu Aydınlatmaya Devam Ediyor!” başlıklı konuşmada, etkinliğe ilişkin “48. Ölümsüzlük yılında Komünist önderimiz İbrahim Kaypakkaya şahsında, partilerimiz ve devrim şehitlerini, On’ların ideallerini gerçekleştirme bilincimizle anıyor, devrim mücadelesinde onların mücadele bayraklarını daha ileri mevzilere taşıma kararlılığını bir kez daha ilan ediyoruz.” denildi.

Ortak metinin yanı sıra Proletarya Partisi ‘nin çıkartmış olduğu bildiri de okundu.

Peru Halk Hareketi temsilcileri de konuşma yaparak, “Komünist Önder KAYPAKKAYA mücadelemizde yaşıyor, yaşasın halk savaşı” dediler.

Anmanın kültürel bölümünde Dostluk ve Kültür Evi Kadın Korosu, Hasan Abacı ve Koma Berwan sahne aldılar. Etkinlik boyunca, sık sık “Devrim Şehitleri Ölümsüzdür”, “Önderimiz İbrahim Kaypakkaya” vb sloganlar atıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu