DünyaGüncel

Stuttgart’ta Partizan ve Sınıf Teorisi tarafından anma

Stuttgart'ta Partizan ve Sınıf Teorisi tarafından  yapılacak anmaya çağrı yapıldı.  Çağrıda; Partizan ve Sınıf Teorisi olarak tüm halkımızı katledilişinin 47. Yılında Komünist Önder İbrahim Kaypakkaya’yı anmaya sokağa çağırıyoruz!" denildi. 

Stuttgart’ta Partizan ve Sınıf Teorisi tarafından  yapılacak anmaya çağrı yapıldı.  Çağrıda; Partizan ve Sınıf Teorisi olarak tüm halkımızı katledilişinin 47. Yılında Komünist Önder İbrahim Kaypakkaya’yı anmaya sokağa çağırıyoruz!” denildi.

Yapılan çağrıda, “Tarihe vurduğu ideolojik-politik neşterle komünist bir güzergah çizen ölümsüz önderimiz İbrahim Kaypakkaya 47. Ölümsüzlük yılında ortaya koyduğu ideolojik görüşleri ile bugünümüzü ve geleceğimizi aydınlatıyor” denildi.

Çağrı metninin devamında,  “Türkiye’yi açık halklar hapishanesine çevirmiş kemalist burjuva egemenliğine açıktan cephe almış, kemalist diktatörlüğün Türkiye’de yaşayan halklara ve inançlara nasıl bir düşmanlık içinde olduğunu siyasal yazılarında kalem kalem ortaya koymuştur.

İşçi sınıfı ve yoksul köylülerin temel ittifakı olmaksızın devrimin, kurtuluşun olmayacağını, emperyalizme olan bağlılığın sonlandırılmasının ancak ve ancak yerli işbirlikçilere karşı verilecek mücadeleyle mümkün olacağını söylemiştir.

Çağrı son olarak şu şekilde sona erdi; “Partizan ve Sınıf Teorisi olarak tüm halkımızı katledilişinin 47. Yılında Komünist Önder İbrahim Kaypakkaya’yı anmaya sokağa çağırıyoruz!

Tarih: 18 Mayıs 2020

Saat: 18.00

Yer: Stuttgart Marktplatz

Partizan ve Sınıf Teorisi’’

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu