Güncel

Urfa’da ‘Barış zinciri’ için çağrısı

Urfa’daki temaslarını bugün de sürdüren HDP’liler,  "Tecride karşı özgürlük, savaşa karşı barış” şiarıyla yarın kentte gerçekleştirilecek olan “barış zinciri” eylemine çağırdı. 

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP), “Demokratik Mücadele Programı” kapsamında 28 Ağustos’tan bu yana Urfa’da gerçekleştirdiği temaslar bugün de sürdü.
Partililer, bugün de merkez Eyyubiye, Siverek ve Bozova ilçelerinde temaslarını sürdürdü. Temaslarda, kentte yarın 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla gerçekleştirilmesi planlanan “barış zinciri” için çağrı yapıldı.
Bozova’daki heyette Urfa Milletvekili Nusrettin Maçin, İl Eşbaşkanı Emine Çetiner ve PM üyesi İzzet Karadağ; Eyyubiye’deki heyette ise Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ ve ilçe yöneticileri yer aldı. Her iki heyet de gün boyunca esnaf, mahalle ve kurum ziyareti gerçekleştirdi.
HDP Urfa Milletvekili Ayşe Sürücü, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) MYK üyesi Bekir Karageçili, HDP PM üyesi İbrahim Erkul ile İl Eşbaşkanı Mikail Gözek de Siverek’teki heyette yer aldı. Esnaf ziyareti yapan heyet, ekonomik kriz nedeniyle yaşanan sorunları dinledi.
Her 2 heyette yer alan partililer, yarın kent merkezinde bulunan Ali Şelli parkından Ahmet Bahçıvan İş Merkezi’ne kadar uzanacak “barış zinciri” için katılım çağrısı yaptı.
Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu